fbpx
Tagasi avalehele

Välisriigist käibemaks tagasi

Oled 2015-ndal aastal külastanud Soomet, Rootsit, Saksamaad või mõnda teist Euroopa Liidu liikmesriiki ning soetanud sealt kaupu või teenuseid?

Soetatud kaupadelt ja teenustelt on õigus tagasi küsida välisriigis tasutud käibemaksu. 2015-nda aasta eest saab seda teha veel kuni 30.09.2016.a.

Käibemaksu saab tagasi küsida ka 2016-nda aasta eest, kas siis kolme või kaheteist kuu lõikes kuni 30.09.2017.a.

Enim tehtud kulud on: transpordi- ja majutuskulud, kohalike teenuste kulud, toitlustuskulud, messide ja näituste piletid, teemaksud, kulud luksuskaupadele, lõbustustele ja vastuvõttudele, jt.

Eesti ettevõte peab olema käibemaksukohustuslasena registreeritud Eestis ja ei või olla samal ajal maksukohustuslane riigis, kust ta käibemaksu tagasi küsib.

Käibemaksu tagasiküsimise aluseks on kuludokument ja tingimus, et tagasiküsitav käibemaks ületab konkreetse riigi poolt selleks kehtestatud limiiti (enamus riikides on aastane limiit 50 eurot).

Välisriigist käibemaksu tagasiküsimisel aitab teid Themis Õigusbüroo OÜ, kellel on sellealaseid kogemusi pea kümme aasta. Enim kogemusi on Skandinaavia ja Balti riikidega, samuti Poola, Hollandi, Itaalia ja Austriaga.

Märgime, et käibemaksu on võimalik tagasi küsida ka Norrast, Islandist, Iisraelist ja Šveitsist. Kui on käidud riigis, mida siin nimetatud ei ole, uuri meilt lisa.

Saada meile päring, me anname rohkem infot ja teeme pakkumise teie eest toimingute tegemiseks.

Ära jäta käibemaksu välisriiki ja kasuta seda parem oma ettevõtluses!

Teie kontaktisik on Liina Karlson, kelle on maksu- ja õigusnõustamise kogemust pea 15 aastat.

Telefon 5300 2776, e-post liina.karlson@themis.ee.

Täiendavate küsimuste korral vastame meelsasti.

Lugupidamisega

Themis Õigusbüroo OÜ

Tagasi avalehele